Predhovor guvernéra distriktu CZ/SK
Kalatalóg 2020

Milí dražitelia a priaznivci Kiwanis bábik,

Je mi cťou pozdraviť Vás v mene všetkých Kiwanierov Distriktu Česká republika a Slovenská republika.

Projekty spojené s odovzdávaním bábik najmenším pacientom v nemocniciach po celom území bývalého Československa sa za temer dvadsať tokov stali neoddeliteľnou súčasťou a hrdosťou prítomnosti klubov Kiwanis v našich krajinách.

Dražba nádherne stvárnených umeleckých diel vychádzajúcich z tejto formy je zas jedným zo spoločenských vrcholov nášho roka s nezameniteľnou atmosférou a priateľským duchom pomoci a radosti.

Túto sezónu nám nebude dopriané stretnúť sa pri tejto príležitosti v jednej sále, ale som presvedčený, že práve spoločnou energiou z rôznych kútov Slovenska i sveta prispejeme na tak veľmi potrebnú pomoc špeciálne v tomto ťažkom období. Myslite na to, že každým prihodením vyčarujete úsmevy na detských tvárach.

Ďakujem Kiwanis klubu Bratislava a osobne Michalovi, Marošovi a Petrovi za ich odhodlanie a prácu pre deti a projekt Kiwanis bábik.

Srdečne,

Leo Teodor Vojčík
guvernér distriktu Kiwanis
Česká republika a Slovenská republika

Vážení priatelia,

ak čítate tieto riadky, znamená to, že Vás tento rok zaujala dražba Kiwanis bábik vytvorených slovenskými a zahraničnými umelcami. Ďakujem, že ste si k nám našli cestu a sme radi, že Kiwanis Club Bratislava Vám môže touto cestou, aj keď netradične vo forme online aukcie sprostredkovať príležitosť pomôcť deťom, ktoré pomoc potrebujú a pri tom tiež zdieľať kúsok duše umelcov, ktorí tieto bábiky vytvorili.

Aj keď je biela handrová bábika symbolom Kiwanis klubov po celom svete, práve jej pretvorenie renomovanými umelcami je jedinečným poňatím tohto medzinárodného projektu, čím sa Kiwanis Club Bratislava stal známym aj na medzinárodných Kiwanis fórach.

Rok 2020 bol svojím priebehom pre nás utvrdzujúci v tom, že idea pomoci deťom a vzájomnosti má v našej spoločnosti nezastupiteľné miesto. Sme hrdí na to, že členovia Klubu Kiwanis z Bratislavy, Michal, Peter a Marián sa v tomto náročnom období podujali zorganizovať túto dražbu a tým ukázať, že aj napriek mnohým problémom súvisiacim s pandémiou COVID-19 sa vždy dajú nájsť také riešenia, ktoré umožnia pomôcť deťom, ktoré pomoc potrebujú.

V mene Kiwanis klubov na Slovensku ďakujeme všetkým Vám, ktorí sa dražby zúčastníte, ako aj umelcom, ktorí bez nároku na honorár bábiky pripravili a okrem pomoci deťom nám všetkým ukázali ako veľmi dôležité je umenie práve v časoch, kedy naša ľudskosť podlieha skúškam. Ďakujem tiež Kiwanis klubu Bratislava, ktorého mám tú česť byť členom, že túto dražbu zorganizoval a verím, že jej úspech bude motiváciou pre organizáciu jej ďalších ročníkov.

Erik Schwarcz
guvernér divízie
Slovenská republika

Vážené dámy a páni, milí priatelia,

odvšadiaľ počúvame, aký bol rok 2020 iný oproti predchádzajúcim rokom. Ako pandémia zasiahla do zabehnutých koľají našich životov a to ako pracovne, tak aj v súkromí. Pandémia nás častokrát oddelila od obchodných partnerov, kolegov, no najmä našich blízkych. Obmedzenia, ktoré sme zrazu museli brať na zreteľ akoby zrúcali doterajšie doktríny o slobodnom živote. A predsa… Ani v tomto náročnom období sa poslanie Kiwanisu nezmenilo. Nezmenilo sa ani odhodlanie členov pomáhať deťom v nemocniciach a taktiež podporovať lekárov, ktorí napriek vysokému nasadeniu a nezriedka aj zúfalému vyčerpaniu pri záchrane zdravia a životov ešte stále nachádzajú vzácny úsmev a vľúdnosť pri ošetrovaní malých pacientov. Sú to práve deti, ktoré potrebujú našu láskavú pozornosť viac ako kedykoľvek predtým pre rozptýlenie pocitu strachu a neistoty. Uvedomujeme si, ako naliehavo potrebujú nájsť v našich skutkoch podporu, vďaka ktorej vedia potlačiť obavu z neznámeho.

Nová situácia priniesla nové výzvy pre všetkých našich členov, ktorí sa ani na okamih nevzdali myšlienky naďalej deťom pomáhať a charitatívnu aukciu umelecky stvárnených Kiwanis bábik preniesli z fyzického do elektronického priestoru. Obdivujem nasadenie nielen našich členov, ale tiež umelcov, ktorí pre nás Kiwanis bábiky výtvarne upravili a z každej vytvorili jedinečný originál - unikát. Verím, že každé dielo prinesie novému majiteľovi potešenie nielen pre jeho umeleckú hodnotu, ale najmä z detských úsmevov a radostí, ktoré sa nám vďaka VAŠEJ veľkorysej podpore podarí deťom priniesť do nemocníc a liečebných zariadení, kde hľadajú uzdravenie. Môžete to byť aj VY, kto sa stane “iskierkou nádeje” v ich očiach a potešením v srdciach.

Vopred Vám ďakujem za Váš záujem pomáhať napĺňať Kiwanis poslanie.

S pozdravom,

Maroš Herda
prezident
Kiwanis Club Bratislava

Kiwanis bábiky 2020 pomáhajú

V Štúdiu BIBIANY je inštalovaná výstava s názvom Kiwanis bábiky 2020 pomáhajú. Ide o 11. ročník tejto tradičnej výstavy pomaľovaných a umelecky dotvorených bábik Kiwanis od slovenských ako aj zahraničných umelcov. Na tohtoročnej výstave je prezentovaných celkove 72 bábik, z toho je 46 nových a 26 nevydražených bábik z minulých rokov. Z tohtoročných nových treba spomenúť slovenských výtvarných umelcov ako Jaro Jelenek, Margaréta Horáková, Noémi Kolčáková Szákalová, Milan Lukáč, Viťo Bojňanský, Daniel Bidelnica, Mária Bidelnicová, Krístína Šimková, Miro Regítko a ďalší. Treba spomenúť aj ďalších tvorcov bábik a to módnych návrhárov Gabriela Giotto a Boris Hanečka a operného speváka Mira Dvorského. Bábiky tiež pomaľovalo 10 zahraničných účastníkov workshopu v rámci BIB 2019. V januári 2021 sa uskutoční on line dražba vystavených bábik prostredníctvom spoločnosti PROART GALLERY, pričom celý výťažok z aukcie je určený výlučne na charitívne účely. Chceme sa úprimne poďakovať spoločnosti PROART GALLERY Bratislava, ktorá nám bezplatne poskytla priestor na ich webovej stránke a pomohla nám zorganizovať túto online dražbu.

Marián Potrok
Člen KIWANIS klubu Bratislava

Obchodné podmienky

Stanovy Kiwanis

Na našej stránke používame súbory cookie. Viac o tom, čo sú to súbory cookie a ako ich používame nájdete na tomto odkaze.